BERNINA Sew&Go 5 - Dlaczego warto wybrać właśnie tę idealną maszynę do szycia

Idealna-maszyna-do-szycia-BERNINA-SewGo-5

 

Dlaczego BERNINA Sew&Go 5 to idealna maszyna do szycia ?

 

 

Postaramy się odpowiedzieć na to pytania w tym artykule.

 

 

Dlaczego warto wybrać maszynę do szycia BERNINA Sew&Go 5 ?

 

 

BERNINA Sew&Go 5 to MARKOWA mechaniczna, domowa maszyna do szycia SZWAJCARSKIEGO PRODUCENTA. Przeznaczona dla każdej Pani domu, dla hobbystów, osób szyjących sporadycznie jak i osób, które poszukują pierwszej maszyny do nauki szycia i nie tylko na początek przygody z szyciem.

 

BERNINA Sew&Go 5 jest także świetnym pomysłem na prezent - więc jeśli nie wiesz jaką maszynę do szycia na prezent kupić - podpowiadamy Sew&Go 5 będzie trafnym wyborem :)

 

 

 

Maszyna BERNINA Sew&Go 5 posiada wszystko co do szycia niezbędne - czyli:

 

- Podwójna płynna regulacja ściegów

 

- Metalowy chwytacz wahadłowy (i metalowe podzespoły)

 

- 23 ściegi szycia co daje łącznie 269 programów szycia !

 

- Funkcja ściegów owerlokowych (elastycznych)

 

- Automatyczna dziurka na wymiar guzika

 

- Regulacja docisku stopki

 

- Nawlekacz igły

 

 


 

Już wyjaśniamy po co są te funkcje i dlaczego są takie ważne.

 

 

1. Po pierwsze - Podwójna płynna regulacja ściegów. Po co to jest i dlaczego jest ważne ?

 

 

No więc, podwójna płynna regulacja ściegów w maszynie do szycia gwarantuje pełną kontrolę nad każdym ściegiem. Możemy niezależnie modyfikować w płynny sposób długość każdego ściegu oraz jego szerokość (za wyjątkiem ściegu prostego, który szerokości nie posiada, a pokrętłem szerokości ściegu regulujemy pozycję igły - od lewej do prawej).

 

Po co jest nam to potrzebne ? Po to, aby dostosować gęstość ściegu do danej czynności jaką wykonujemy na maszynie do szycia. Jest to funkcja niezbędna, aby maszyna nas nieograniczała.

 

Np. potrzebujemy wykonać obrębiające przeszycie ZygZakiem - możemy idealnie dostosować jego długość i szerokość. Chcemy przyszyć ozdobnym ściegiem krawędź materiału - możemy regulować szerokość tego ściegu, aby idealnie wkomponował się na krawędzi szytego projektu. Płynna regulacja szerokości ściegu pozwala na wyregulowanie grubości krawędzi dziurki.

 

Dodatkowo przy ściegu prostym "kręcąc" pokrętłem szerokości ściegu regulujemy pozycję igły od lewej krawędzi do prawej. Jest to przydatne np. podczas wszywania zamka.

 

 

Podwójna płynna regulacja długości i szerokości ściegu w maszynie BERNINA Sew&Go 5

 


 

 

2. Metalowy chwytacz wahadłowy - Dlaczego jest najlepszym wyborem ?

 

 

Chwytacz, czyli serce maszyny to newralgiczny element w każdej maszynie do szycia. Dlaczego jest tak ważny i za co odpowiada możesz przeczytać w naszym artykule - kliknij

 

W maszynie do szycia BERNINA Sew&Go 5 znajduje się najtrwalszy i praktycznie niezniszczalny wariant chwytacza - metalowy chwytacz wahadłowy.

 

Jest to chwytacz odporny na błędy użytkownika, prosty w obsłudze (łatwe czyszczenie i smarowanie), a także długowieczny i wytrzymały. Jego niezawodność przekłada się na trwałość maszyny. Chwytacz ten bardzo dobrze radzi sobie także z grubszymi materiałami. W chwytaczu tym znajduje się także metalowy bębenek na szpulkę z nicią.

 

 

https://szycie.info.pl/pic/akcesoria_masz/Metalowy_chwytacz_wahadlowy_bernina_bernette_m.jpg

 

(Metalowy chwytacz wahadłowy w maszynie BERNINA Sew&Go 5)

 

 

W maszynie BERNINA Sew&Go 5 oprócz metalowego chwytacza wahadłowego mamy także inne, liczne metalowe podzespoły, które gwarantują trwałość maszyny i jej długowieczność. Wszystkie newralgiczne elementy znajdujące się w maszynie do szycia BERNINA Sew&Go 5
są wykonane z metalu. Solidna konstrukcja oparta jest na solidnej ramie maszyny - oczywiście także metalowej.

 

 

metalowa maszyna do szycia BERNINA Sew&Go 5

 

 

Metalowa mechaniczna  maszyna do szycia BERNINA Sew&Go 5

 

 

Metalowe podzespoły w maszynie do szycia BERNINA Sew&Go 5

 

 


 

 

3. Ilość ściegów w maszynie wynosząca 23 to więcej niż optymalne rozwiązanie.

 

 

Taka ilość ściegów w połączeniu z podwójną regulacją daje nam aż 269 programów szycia !

 

Ta grupa 23 ściegów zawiera ściegi użytkowe (w tym zygzak i trójskok), ściegi elastyczne (zwane także owerlokowymi) oraz ściegi ozdobne, a także automatyczną dziurkę na wymiar guzika ! Jest to w zupełności wystarczające ilość do szycia dowolnego projektu krawieckiego.

 

Przeważnie 90% czasu pracy na maszynie szyje się ściegiem prostym i zygzakiem, ale oczywiście ściegi owerlokowe i dekoracyjne są także bardzo ważne i warto mieć możliwość szycia takimi ściegami w swojej maszynie.

 

 

https://szycie.info.pl/pic/sciegi/sciegi_bernina_sewgo-5.jpg

 

(Wykaz ściegów dostępnych w maszynie do szycia BERNINA Sew&Go 5)

 


 

 

4. Ściegi owerlokowe.

 

 

Maszyna do szycia BERNINA SewGo 5 posiada funkcję owerloka - Jednak powiedzieć trzeba szczerze, że żadna maszyna do szycia nie zastąpi urządzenia jakim jest owerlok. Jest to fizycznie niewykonalne.

 

Jednakże maszyna do szycia BERNINA Sew&Go 5 posiada możliwość szycia ściegami elastycznymi-stretchowymi (zwanymi także owerlokowymi). Jest to bardzo użyteczna funkcja ponieważ pozwala nam przy pomocy zwykłej maszyny do szycia wykonywać ściegi stretchowe, które przydadzą się do elastycznego łączenia elementów odzieży.

 

 

https://bernina.pl/uploads/images/sciegi_elastyczne_owerlokowe_w_maszynie_do_szycia_BERNINA_SewGo_5.jpg

 

(Pokrętło wyboru ściegów - ściegi elastyczne, owerlokowe, stretchowe zostały oznaczone na niebiesko)

 

 


 

 

5. Automatyczna dziurka na wymiar guzika - w jednym cyklu

 

 

Funkcja automatycznej dziurki na wymiar guzika pozwala na łatwe i szybkie wyszycie dziurki pod wymiar guzika. Wszystko odbywa się w jednym cyklu. Do jej wykonania służy specjalna stopka zwana automatem do dziurek.

 

Nie jest to może najważniejsza funkcja w maszynie do szycia, jednak zdecydowanie ułatwia pracę gdy chcemy wykonać kilka lub kilkanaście dziurek pod guzik w naszym krawieckim projekcie.

 

 

Automat do dziurek w maszynie BERNINA Sew&Go 5

(Stopka - automat do dziurek stosowany w modelu maszyny BERNINA SewGo 5)

 

 


 

 

6. Regulacja siły docisku stopki

 

 

Z pozoru banalna funkcja, ale jak się okazuje bardzo przydatna. Regulacja siły z jaka stopka dociska do materiału jest istotna podczas pracy z materiałami grubymi jak i cienkimi. W przypadku materiałów grubszych regulacja siły docisku stopki pozwala na ułatwienie ząbkom transportu przesuwania materiału. W przypadku materiałów delikatnych łatwo możemy dostosować nacisk, aby szyty materiał nie został uszkodzony przez ząbki transportu, lub też nie marszczył się pod stopką.

 

Płynna regulację siły docisku stopki realizowana jest przez pokrętło umieszczone na samej górze maszyny, tuż nad igielnicą.

 

 

Regulacja siły docisku stopki - BERNINA SewGo 5

 


 

 

7. Nawlekacz igły

 

 

Może nie najważniejsza funkcja maszyny, ale trzeba przyznać, że bardzo ułatwia życie i szycie. Nawlekacz w maszynie do szycia pozwala na szybką zmianę nici i przygotowanie maszyny do pracy. Łatwość z jaką nawleczemy igłę jest wręcz niewyobrażalna.

 

 

https://bernina.pl/uploads/images/Nawlekacz_igly_BERNINA_SewGo_5.jpg

 

(Nawlekanie igły w maszynach BERNINA)

 

 


 

 

Powyżej wymieniliśmy najważniejsze funkcje, w które wyposażona jest maszyna do szycia BERNINA Sew&Go 5 i potwierdzają one tezę, że jest to IDEALNA MASZYNA DO SZYCIA.

 

 

Oczywiście BERNINA bernette SewGo 5 posiada także inne funkcje i użyteczności jakie powinna mieć dobra maszyna do szycia przeznaczona do wszechstronnego zastosowania.

 

Są to między innymi:

 

 

Szycie wstecz

 

Przydatne zwłaszcza przy ryglowaniu.

 

 

Szycie wstecz na maszynie BERNINA bernette Sew Go 5

 

 

 

 

Wolne ramię

 

Po ściągnięciu pojemnika na akcesoria, (który jest także stolikiem do szycia) mamy możliwość szyć na wolnym ramieniu. Wykorzystujemy je przy szyciu nogawek, rękawów, wąskiej odzieży dziecięcej oraz elementów zszytych cylindrycznie.

 

 

BERNINA Sew&GO 5 - Wolne ramię w maszynie do szycia

 

 

 

 

Szpulownik

 

Obecnie standardem jest wbudowany szpulownik pozwalający na szybkie i precyzyjne nawinięcie nici na szpulkę wkładaną do bębenka maszyny

 

 

Szpulownik w maszynie do szycia BERNINA bernette Sew&Go 5

 

 

 

 

Zatrzaskowy system mocowania stopek

 

Także obecny standard. Pozwala na stosowanie stopek zatrzaskowych, które są bardzo popularne na rynku i mamy ich naprawdę ogromny wybór.

 

 

Zatrzaskowy system mocowania stopek w maszynie do szycia BERNINA Sew&go 5

 

 

 

 

Mocny silnik

 

Mocny silnik zastosowany w maszynach do szycia BERNINA bernette Sew&Go 5 gwarantuje dużą siłę wkłucia i długą żywotność maszyny. Maksymalna moc maszyny wynosi aż 70W

 

 

https://szycie.info.pl/pic/domowe/bernina/tabliczki_maszyn/sg5_1.jpg

 

 

 

 

Możliwość szycia podwójną igłą

 

Szycie podwójną igłą pozwala na dekoracyjne obszycia w różnego rodzaju elementach odzieży. Dzięki dodatkowemu pionowemu kołkowi na druga szpulką z nicią, możemy szyć na maszynie piękne podwójne ściegi stębnowe.

 

 

BERNINA bernete - Igła podwójna

 

 

 

 

Możliwość szycia bez ząbków transportu

 

Specjalna nakładka na ząbki transportu pozwala na cerowanie lub pikowanie z wolnej ręki. Taka możliwość z pewnością przypadnie do gustu osobom szyjącym i pikującym patchwork.

 

 

Nakładka na ząbki transportu w maszynie BERNINA Sew&Go 5

 

 Zobacz filmy video przedstawiające maszynę do szycia BERNINA Sew&Go 5

 

 

1. Przygotowanie do szycia maszyny BERNINA Sew&Go 5

 

 

 

 

 

 

2. Wybór ściegów i szycie na maszynie BERNINA Sew&Go 5

 

 

 

 


 

 

Jeśli szukasz szerszego opisu maszyny BERNINA Sew&Go 5 kliknij w ten link

 

 

Jeśli chcesz zakupić lub sprawdzić cenę i aktualne promocje maszyny do szycia BERNINA Sew&Go 5 kliknij w ten link