Wybór maszyn do szycia BERNINA – najlepsza decyzja

 

Poznaj firmę BERNINA... przygodę trwającą nieprzerwanie od 1893 roku...

 


Niezwykłe poczucie dokładności i bezkompromisowa precyzja, którą Szwajcarzy mają we krwi, przekłada się na każdy produkt firmy BERNINA i widoczna jest we wszystkich jego elementach czy też najmniejszych detalach. Ta szwajcarska cecha narodowa, jaką właśnie jest perfekcjonizm sprawia, że BERNINA Intarnational AG wiedzie prym wśród światowych producentów hafciarek, maszyn do szycia i owerloków !

 


BERNINA - Szwajcarska precyzja, jakość i dokładność

 

 

Szybko rozwijająca się technologia wymaga od producentów wdrażania nowych rozwiązań w swoich maszynach i ciągłego rozwoju. Dowodem na to, że BERNINA przewodzi w tej dziedzinie wśród producentów jest to, że BERNINA od 2005 do dnia dzisiejszego wprowadziła 51 nowych modeli !! co daje nam średnio 5 modeli rocznie! (nie wliczając w to odświeżania wersji, tzw. FaceLiftingu).

 


BERNINA - Rozwój linii modelowej

 

 


To wszystko świadczy o tym, że BERNINA na bieżąco rozszerza swoją linię modelową wprowadzając coraz to nowsze i aktualne zdobycze techniki oraz dodając nowe, innowacyjne funkcje lub też ulepszając istniejące rozwiązania. Tym samym BERNINA nie zmusza do zmiany maszyn z powodu ich zużycia czy awarii.

 


Wszystkie maszyny BERNINA słyną z długowieczności. Pomimo tego producent zapewnia ponad przeciętny, kilkudziesięcioletni dostęp do części zamiennych. W tej sytuacji, aby dotrzeć do szerszego grona Odbiorców, BERNINA "zmuszona" jest do nieustającego rozwoju poprzez innowacje technologiczne w nowych modelach maszyn.

 


BERNINA - Innowacje i ciągły rozwój

 

 

Na potwierdzenie tego, że maszyny BERNINA są długowieczne, solidne i trwałe można powołać się na rekordzistkę, hafciarkę naszego Klienta model BERNINA Aurora 450, która "zamknęła licznik" ściegów wykonując 99 999 999 (uwaga: PRAWIE STO MILIONÓW WKŁUĆ !). Po wymianie licznika hafciarka w dalszym ciągu pracuje perfekcyjnie :)

 

 

BERNINA Aurora 450 - Rekordowy stan licznika

 

BERNINA Aurora 450 - Licznik ściegów wykonanych przez hafciarkę naszego klienta.
Odczyt w programie serwisowym. zdjęcie wykonano podczas okresowego przeglądu hafciarki.

 

Standardem wśród naszych Klientów jest kilkanaście milionów wkłuć / rok w seriach hafciarek linii 4, 5 i 7. I wszystko to bez wpływu na jakość haftu, wydajność i sprawność urządzenia. Należy dodać, że hafciarki linii 4 pracują u naszych Klientów nieprzerwanie od 2004 roku (sic!)

 

 

Szwajcarska Inżynieria BERNINA

 

 

BERNINA to gwarancja najwyższej precyzji mechanicznej i elektronicznej. Jakość, solidność, trwałość, niezawodność i bezawaryjność to jedne z wielu atutów firmy. Szwajcarscy inżynierowie BERNINA to prawdziwi wirtuozi w świecie hafciarek, maszyn do szycia i owerloków... Kupując urządzenia BERNINA możesz mieć pewność, że stajesz się posiadaczem szwajcarskiej tradycji, dziedzictwa i produktu, którego jakość i solidność są NIEPODWAŻALNE I NIEPOWTARZALNE.

 

 

BERNINA - Szwajcarskie Dziedzictwo nieprzerwanie od 1893 roku

 


 

BERNINA - Szwajcarskie Dziedzictwo Nieprzerwanie od 1893  

BERNINA produkuje maszyny do szycia nieprzerwanie od ponad 120 lat. Podczas tego czasu BERNINA ciągle się rozwijała przekraczając raz po raz kolejne granice innowacji i kreatywności oraz cały czas doskonaląc swoje urządzenia. BERNINA od początku stawiała na jakość i solidność, a szwajcarska inżynieria i precyzja montażu widoczne są w każdej maszynie, hafciarce czy owerloku


     

Firma BERNINA AG oferuje dwie linie produktów

     
Strzałka   Strzałka
     

Bernette

 

BERNINA

     

Linia Użytkowa (Popularna)

  Linia Profesjonalna
(Premium)

 
     

BERNINA AG Bernette to użytkowe (popularne) maszyny do szycia, hafciarki komputerowe i owerloki. Urządzenia przeznaczone dla domu, hobby, zabawy i nie tylko.

W pełni funkcjonalne i najwyższej jakości maszyny do szycia, hafciarki domowe i overlocki oferujące wszystko co do domowego szycia i haftu niezbędne. Znajdą zastosowanie w każdym hobby gdzie wykorzystywane jest szycie i haft.


Maszyny BERNINA AG Bernette są solidne, trwałe, niezawodne i pełne nowoczesnych rozwiązań. Najwyższa jakość, intuicyjna obsługa i atrakcyjna cena.Firma BERNINA AG tworząc linię Bernette w swojej ofercie, wywarła duży wpływ na wygląd poszczególnych linii modelowych oraz kontrolę jakości.Pierwsze maszyny do szycia linii Bernette pojawiły się w ofercie BERNINA AG w 1989 roku.

Nazwa Bernette pochodzi od połączenia nazwy firmy BERNINA oraz imienia Odette, właścicielki firmy (Odette Ueltschi-Gegauf).


BERNINA
+ ODETTE = Bernette


Odette Ueltschi-Gegauf

 

 

Specjalistyczne Multi-Hafciarki, maszyny do szycia oraz owerloki sygnowane logiem BERNINA dedykowane są najbardziej wymagającym Użytkownikom wykorzystującym je w ramach prowadzonej działalności gospodarczej (professional use).
Spełniają one znakomicie swoją rolę w usługach, produkcji i rzemiośle. Znajdują zastosowanie praktycznie w każdej dziedzinie haftu i szycia.


Maszyny te spełniają najwyższe standardy światowe połączone z innowacyjnymi rozwiązaniami i patentami szwajcarskich inżynierów BERNINA. Poprzez swoje logo wskazuje, że dany produkt posiada jeden lub więcej patentów zastrzeżonych przez firmę BERNINA. Są to takie rozwiązania jak: BSR, CutWork, PaintWork, CrystalWork, DualFeed, Rotary Hook 9-tej generacji, EConPC, ECOmode, SideWay Motion (szycie w 16-tu kierunkach)...


Kupując produkt z logiem BERNINA masz pewność, że znajdziesz w niej nowoczesne i unikalne rozwiązania, które nie są dostępne u innych producentów.
Masz wtedy pewność, że taki produkt spełnia najwyższe normy jakościowe w świecie haftu i szycia.


Nazwa firmy pochodzi od szczytu górskiego Piz Bernina. Najwyższego szczytu górskiego w Alpach Wschodnich (4049m n.p.m.). Nazwa symbolizuje nastawienie firmy na sięganie po najwyższe cele.

Piz BERNINA 4049 m n.p.m


 

Do linii produktów BERNETTE należą:

- Linia Bernette MILAN
- Linia Bernette Sew&Go
- Linia Bernette London
- Linia Bernette B3x
- Linia Bernette B7x
- Linia Bernette Funlock B4x (owerloki, coverlocki, renderki)
- Edycje Specjalne (Chicago, Happy Stitch, itp)
 
Do linii produktów BERNINA należą:

- Linia sMarTloCków L-xxx(owerloki, coverlocki)
- Linia 3
- Linia 4 "Aurora"
- Linia 5
- Linia 7
- Linia 8
     

Wszystkie produkty BERNINA i BERNETTE dystrybuowane są
ze Steckborn w Szwajcarii (siedzibie firmy BERNINA International AG) 


Dlaczego wybrać maszyny, hafciarki czy owerloki BERNINA? - oto kilka powodów:

     
     

BERNINA - Precyzja

 

1. BERNINA AG to jakość, szwajcarska precyzja i niesamowita solidność widoczna w każdym detalu. Maszyny do szycia, hafciarki i owerloki BERNINA są niezawodnymi urządzeniami spełniającymi potrzeby każdego użytkownika. Mocna i solidna konstrukcja oraz użycie metalowych podzespołów do budowy maszyn, to znak rozpoznawczy Szwajcarskiego Producenta !

     
     

BERNINA - Innowacje

 

2. Ciągłe dążenie do udoskonalenia swoich produktów sprawia, że BERNINA jest zawsze jeden krok przed konkurencją i wyznacza nowe standardy w świecie haftu i szycia. BERNINA posiada mnóstwo patentów, a inżynierowie BERNINA zawsze starają szukać nowych, innowacyjnych rozwiązań i pomysłów, które nie tylko ułatwiają obsługę i zapewniają niezawodność, ale także pozwalają na nieograniczoną kreatywność użytkowników!

     
     

BERNINA - Chwytacz rotacyjny 9 generacji

 

3. Wiele technologii stosowanych w naszych hafciarkach i maszynach do szycia stanowi wyłączną własność patentową BERNINA. Są to m.in. BSR, CutWork, nowy system zamykania tamborków, chwytacz rotacyjny 9-tej generacji, system podwójnego transportu BERNINA Dual Feed oraz kilkadziesiąt innych oryginalnych wynalazków i patentów!

     
     

BERNINA - Metalowe podzespoły, wzmocniona konstrukcja

 

4. Ponieważ BERNINA produkuje także profesjonalne hafciarki i maszyny do szycia, które dedykowane są przez producenta do działalności gospodarczej, dlatego też posiadają specjalną wzmocnioną konstrukcję. We wszystkich urządzeniach przeznaczonych do profesjonalnego użytku w ramach działalności gospodarczej, newralgiczne podzespoły są wykonane z metalu (w tym co bardzo ważne dla jakości haftu - chwytacz). Specjalna wzmocniona konstrukcja zapewnia wysoką trwałość i niezawodność. Urządzenia przystosowane są do zarobkowej, wielogodzinnej pracy.

     
     

BERNINA - Precyzja, dokładność, jakość

 

5. BERNINA od początku istnienia stawia jakość swoich urządzeń na pierwszym miejscu, a także kładzie wyjątkowy nacisk na prawidłowy proces szkolenia swoich pracowników oraz Klientów, aby obsługa urządzeń BERNINA przychodziła z łatwością. Wszystko to widoczne jest zarówno w samej maszynie czy hafciarce oraz doświadczeniu i wiedzy sprzedawców i serwisantów urządzeń BERNINA.

     
     

BERNINA - Kontrola jakości

 

6. Kontrola jakości prowadzona jest na każdym etapie produkcji i montażu. Inżynierowie i kontrolerzy jakości BERNINA sprawdzają czy dana maszyna, hafciarka lub owerlok spełniają surowe normy dotyczące m.in. wytrzymałości, jakości ściegów czy też bezawaryjności.

     
     

BERNINA - Akcesoria

 

7. BERNINA do swoich hafciarek, maszyn do szycia oraz owerloków zapewnia szeroki wachlarz opcjonalnych akcesoriów, które pozwalają na dostosowanie maszyny do swoich potrzeb czy też na rozszerzenie funkcji naszego urządzenia o dodatkowe możliwości. Wśród wielu akcesoriów i dodatków znajdziemy między innymi stopki do szycia, lamowniki, tamborki do haftu, akcesoria do szycia patchworku, specjalistyczne stopki do zaawansowanych technik szycia, akcesoria do owerloków czy też dodatkowe stojaki na nici lub zestawy do szycia po okręgu. BERNINA zapewnia stały dostęp akcesoriów i ciągle poszerza ich katalog.

     
     

BERNINA PaintWork, CrystalWork, CutWork

 

8. Kupując hafciarki BERNINA, można rozbudować ich możliwości na wiele różnych sposobów, m.in.:


- BERNINA CutWork - wycinanie w tkaninie zaprojektowanych wzorów

- BERNINA PaintWork - malowanie pisakami na dowolnym materiale

- BERNINA CrystalWork - wykonywanie zdobień z kryształków o różnej wielkości

- Punching tool - narzędzie do wszywania wełny w materiał

     
     

Bernina-Wilcom Embroidery Software

 

 

9. BERNINA oferuje również profesjonalne oprogramowanie do projektowania haftu BERNINA-WILCOM Embroidery Software współpracuje z pakietem COREL i plikami grafiki wektorowej (CDR, AI). Programy dostępne w trzech wersjach-poziomach zaawansowania pozwalają na niczym nieograniczone możliwości projektowania haftów. Mamy możliwość m.in. przerabiania dowolnej grafiki na haft, tworzenia pięknych napisów czy też wykonywania haftów 3D !! Idealne programy dla potrzeb profesjonalnego studia hafciarskiego jak i małej hafciarni.

     
     

BERNINA - Instrukcje

 

10. Każda hafciarka, maszyna do szycia czy owerlok, coverlock czy renderka BERNINA posiada obszerną, ilustrowaną instrukcję obsługi w języku polskim. Instrukcja została napisana w sposób jasny i przejrzysty. Ilustracje i schematy zdecydowanie ułatwiają naukę obsługi urządzeń, a przykłady i ćwiczenia pozwalają na szybkie przyswojenie wiedzy i użycie jej w praktyce.

     
     

BERNINA - Polskie menu obsługi

 

11. BERNINA do swoich hafciarek i maszyno-hafciarek wprowadziła polskie menu obsługi oraz polskie listery z "ogonkami". Pierwszym modelem, który posada w pełni polskie menu i litery jest BERNINA Deco 340 PL. Polskie menu dostępne jest także w hafciarkach dedykowanych do działalności gospodarczej z Linii 5 i 7 BERNINA

     
     

BERNINA - Serwis

 

12. Nasz personel serwisowy przechodzi systematyczne szkolenia serwisowe w szwajcarskiej fabryce BERNINA. Zapewnia to Państwu sprawny serwis, zawsze dostępną fachowe wsparcie techniczne i wszechstronną pomoc z zakresu obsługi hafciarki i jej konserwacji.

     
     

BERNINA Creative Center - Szkolenia

 

13. BERNINA przeprowadza także systematyczne szkolenia produktowe dla swoich sprzedawców na całym świecie. Zapewnia to najwyższą jakość obsługi przez dealerów i sprzedawców. Kupując hafciarkę, maszynę do szycia czy owerlok BERNINA mamy pewność, że otrzymamy fachową pomoc i doradztwo przez wykwalifikowanego sprzedawcę, który zna towar jaki sprzedaje "na wylot".

     
     

BERNINA - Linia montażowa

 

14. Maszyny BERNINA składane są ręcznie przez wykwalifikowany personel na nowoczesnych liniach produkcyjnych. Kontrola jakości widoczna jest na każdym etapie montażu. Dlatego też BERNINA szczyci się niezawodnością swoich maszyn, a jakość i szwajcarska precyzja montażu jest zauważalna gołym okiem podczas pracy z hafciarką czy maszyną.

     
     

BERNINA - Części do maszyn, hafciarek, owerloków

 

15. BERNINA zapewnia dostęp do części zamiennych nawet do 50-letnich modeli maszyn (podczas gdy wśród innych producentów można mieć problemy z otrzymaniem części do maszyn starszych niż 5 lat. Mamy więc pewność, że nasza maszyna czy hafciarka będzie służyła nam długie lata, a w razie konieczności wymiany jakiejkolwiek części nie będzie problemu z jej dostępnością nawet za klika czy kilkanaście lat.

     
     

Od lewej: Odette Ueltschi-Gegauf, Fritz Gegauf, Hans Peter Ueltschi

 

16. BERNINA od ponad 120 lat jest firmą rodzinną a jej zarządzanie przechodzi z pokolenia na pokolenie. Świadczy to o stabilności i nastawieniu na długoterminowe cele jakie stawia sobie firma BERNINA. Stały rozwój firmy oraz systematyczne dążenie do rozwoju i przekraczania kolejnych granic innowacji widoczne jest w na każdym kroku. Przez całe 120 lat istnienia BERNINA pokazuje nam, że jej filozofia jest cały czas aktualna.

     
     

BERNINA - Maszyny do szycia

 

17. BERNINA zajmuje się od zawsze wyłącznie maszynami do szycia, owerlokami, hafciarkami i dodatkami do nich. W ten sposób stała się wyjątkowym Specjalistą w dziedzinie szycia. Poświęcenie i ciągły rozwój w jednej dziedzinie sprawiają, że BERNINA wśród producentów maszyn do szycia zawsze jest jeden krok do przodu przed innymi.

     
     


(kliknij, aby powiększyć zdjęcia)

 

Zapraszamy do obejrzenia powyższej galerii zdjęć przedstawiających fabrykę BERNINAH
istoria firmy BERNINA

BERNINA - Steckborn  

BERNINA to rodzinna firma mieszcząca się w pięknym szwajcarskim mieście Steckborn, która od czterech pokoleń zajmuje się produkcją maszyn do szycia. Nieprzerwanie od ponad 120 lat firma jest prowadzona przez jedną rodzinę!

     
     
Karl Friedrich Gegauf  

W 1890 Karl Friedrich Gegauf otworzył zakład mechaniczny, w którym rozpoczął produkcję maszyn do zszywania materiałów oraz naszywania monogramów.

     
     
Karl Friedrich Gegauf - maszyna z dolnym chwytaczem  

W 1893 Friedrich Gegauf stworzył jako pierwszy na świecie maszynę z dolnym chwytaczem. Urządzenie pracowało z prędkością 100 wkłuć na minutę. Na ówczesne czasy było to wielkie osiągniecie!

     
     

Tak rozpoczęła się fascynująca przygoda firmy BERNINA w świecie maszyn do szycia, przygoda, która trwa nieprzerwanie do dziś.

  BERNINA - Fabryka
     
     

Po śmierci Karla Friedricha Gegauf w 1928 roku, jego dwaj synowie Fritz i Gustav Gegauf przejęli fabrykę ojca. Gustav Gegauf opuścił firmę w 1947 roku. Fritz Gegauf był osobą kreatywną i to właśnie on nakreślił wizję i kierunek rozwoju firmy na wiele dziesięcioleci, a jego wynalazki i rozwiązania są widoczne do dnia dzisiejszego.

  Fritz Gegauf
     
     
Fabryka BERNINA w Steckborn  

W 1929 roku powodu narastającego zainteresowania zakupem maszyn do szycia, Fritz i Gustaw (synowie Friedricha Gegaufa) postawili nową fabrykę w Steckborn (Szwajcaria). Fabryka do dnia dzisiejszego znajduje się w tym samym miejscu.

     
     
BERNINA 105  

W roku 1932 maszyna do szycia BERNINA 105 była pierwszym modelem który nosił nazwę BERNINA. Nazwa firmy wzięła nazwę od szwajcarskiego szczytu górskiego.

     
     
BERNINA - Zyg-zag  

W 1943 roku BERNINA nieustannie przekracza kolejne innowacyjne granice. Jako pierwsza na świecie skonstruowała maszynę potrafiącą szyć ściegiem zyg-zag oraz posiadającą wolne ramię.

     
     
Odette Ueltschi-Gegauf  

W roku 1975 właścicielem firmy oraz kontrolę nad majątkiem przejmuje Odette Ueltschi-Gegauf, wnuczka Fritza Gegaufa. To właśnie Odette nakreśliła wizję rozwoju firmy i sukcesywnie wprowadzała ją w życie przez kolejne lata.

     
     
BERNINA 1130  

W 1986 BERNINA przekracza kolejne granice innowacji i na rynku pojawiła się pierwsza, w pełni elektroniczna maszyna, BERNINA 1130. Zastosowana elektronika znacząco ułatwiła obsługę niektórych skomplikowanych funkcji, a przy tym zachowała tradycyjną jakość i precyzję.

     
     
Hans Peter Ueltschi  

W 1988 stery BERNINA zostają objęte przez Hansa Petera Ueltschi (obecny prezes). Prekursor nowego sposobu prowadzenia firmy przejmuje przedsiębiorstwo po swojej matce Odette. Jego wizja kierowania firmą spowodowała wprowadzenie nowoczesnych technologii i niebywałego postępu.

     
     
BERNINA 1630  

1993 BERNINA dokonuje ogromnych skoków technologicznych i przekracza kolejne granice innowacji. Model BERNINA 1630 posiada 9mm szerokość ściegu, ponad 400 wzorów ściegów, monogramy, 5 alfabetów oraz umożliwia szycie w 16 kierunkach.

     
     
BERNINA Artista 180  

W 1998 na rynku pojawia się super nowoczesna komputerowa hafciarka BERNINA Artista 180. Było to urządzenie wielofunkcyjne: maszyna do szycia, a po podłączeniu modułu haftującego – hafciarka komputerowa.

     
     
VERITAS  

W 2002 roku właścicielem marki VERITAS został koncern BERNINA Holding AG. Nowy właściciel przywrócił marce VERITAS dawną renomę, kiedy jej produkty cieszyły się niezawodnością i świetną jakością.

     
     
BERNINA Artista 200  

W roku 2002 BERNINA przedstawiła nowy model Artista 200. Zdefiniował on nowy standard w dziedzinie szycia i haftowania. Była to pierwsza na świecie hafciarka wyposażona w system operacyjny "Microsoft Windows". Zastosowanie tego popularnego systemu operacyjnego ogromnie ułatwiło obsługę oraz komfort haftowania.

     
     

Laserowa Stopka BERNINA BSR

 

W 2004 roku, BERNINA przekracza kolejne granice innowacji i kreatywności: firma tworzy i chroni patentem system BERNINA Stitch Regulator (BSR), czyli laserową stopkę do pikowania pozwalającą uzyskać idealnie równy ścieg podczas pikowania „wolną ręką. Dzięki BSR BERNINA otrzymuje nagrodę "Best Innovator" od AT Kearney, a hafciarka Aurora 440 QE, która jest wyposażona w BSR staje się najpopularniejszą maszyną dla wymagających Quilterów na całym świecie.

     
     

BERNINA Artista 730

 

2006 Nowe modele BERNINA Artista 640 i 730 to maszyno-hafciarki przypominające coraz bardziej komputery. Funkcje takie jak wbudowane oprogramowanie do haftowania oraz edytory ściegów dekoracyjnych czy też dotykowy ekran, to tylko nieliczne świadectwa innowacji i postępu oraz pokazujące kierunek rozwoju firmy BERNINA

     
     

BERNINA - Jakość

  2008-2009
Filozofia koncernu BERNINA jest ukierunkowana na proces ciągłego doskonalenia w którym każdy aspekt działalności jest realizowany z uwzględnieniem spojrzenia projakościowego. Jednym ze źródeł sukcesu firmy BERNINA stało się wdrożenie standardów wynikających z międzynarodowych norm jakościowych: ISO 14001:2004 (system zarządzania środowiskowego) OHSAS 18001:2007 (system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy) oraz ISO 9001:2008 (system zarządzania jakością) które ponownie zostały potwierdzone w 2008 r.
     
     

BERNINA 830

 

2009 BERNINA 830 to prawdziwa królowa wśród maszyn i hafciarek komputerowych - największa i najszybsza maszyna jaką kiedykolwiek wyprodukowano w fabryce BERNINA. Chroniona aż15 wnioskami patentowymi!. Szwajcarska precyzja B 830 gwarantuje niezapomniane doświadczenia w szyciu i hafcie.

     
     

BERNINA CutWork - Swiss Technology Award

 

2010 Kolejna nagroda za innowacje. BERNINA opatentowała system do wycinania w tkaninie przy użyciu hafciarki. Dzięki narzędziu CutWork i oprogramowaniu do projektowania wzorów, klienci mogą projektować dowolne kształty, a następnie wyciąć je w materiale za pomocą hafciarki BERNINA. CutWork otrzymał Swiss Technology Award.

     
     

BERNINA - CutWork, PaintWork, CrystalWork

 

2012 BERNINA wprowadza dodatkowe narzędzia rozszerzające możliwości hafciarek komputerowych. Oprócz wycinania w tkaninie (CutWork) mamy także możliwość malowania pisakami (PaintWork) oraz wykonywania zdobień za pomocą kryształków (CrystalWork), a wszystkie wzory projektujemy za pomocą nowego programu BERNINA DesignWorks.

     
     

BERNINA Linia 7

 

2013 BERNINA wprowadza na rynek nową linię hafciarek komputerowych dedykowanych do działalności gospodarczej - Linia 7. Nowe hafciarki B750QE oraz B780 to prawdziwy "Majstersztyk". Ogromne, solidne, ciężkie i niesamowicie szybkie. Mnóstwo patentów i najnowszych rozwiązań. Wzmocniona metalowa konstrukcja, oraz łatwość obsługi poprzez dotykowy, kolorowy ekran o wysokiej rozdzielczości.

     
     

BERNINA Embroidery Software

 

2014 Nowa 7 wersja oprogramowania do haftów BERNINA Embroidery Software pozwala na jeszcze łatwiejsze projektowanie haftów. Szybko i łatwo wykonamy dowolny projekt hafciarski. Współpraca z plikami CorelDRAW (!) Oraz zupełna nowość – HAFTY 3D !!

     
     

https://szycie.info.pl/pic/Firma_BERNINA/maszyny-do-pikowania-bernina-longarm-q.jpg

 

2015 BERNINA przedstawia maszyny do pikowania LONGARM z linii Q - Q20 i Q24. Maszyny długoramienne przeznaczone do pikowania na ramach i stołach. Ogromne ramię (20 lub 24 cale) niesamowita prędkość szycia 2 200 ściegów na min! MAJSTERSZTYK !

     
     

min-B570

 

2016 Odświeżone wersje hafciarek linii 7 oraz linii 5. Pojawiła się nowa hafciarka BERNINA B570 będąca następcą legendarnej hafciarki BERNINA Aurora 450. Oparta na tej samej metalowej konstrukcji zyskała dotykowy ekran oraz obsługę wszystkich narzędzi dodatkowych BERNINA - CutWork, PaintWork i CrystalWork.

     
     

BERNINA-WILCOM Designer Plus - Okno progmu do haftu

 

2017 Najnowsza ósma wersja najbardziej zaawansowanego programu do projektowania haftów BERNINA-WILCOM DESIGNER PLUS. W tej wersji dodane zostały nowe funkcje takie jak: Haftowanie kolorowych zdjęć, haft 3D, dodatkowe efekty artystyczne, rozbudowane funkcje CutWork. BERNINA udostępnia bezpłatną 30-dniową wersję próbną do pobrania z tego miejsca (klik)

     
     

https://szycie.info.pl/pic/promocje/Logo_125_lat.jpg

 

2018 W tym roku BERNINA obchodziła swój Jubileusz 125-Lat istnienia. W jubileuszowym roku BERNINA powstały specjalne modele maszyn do szycia i Multi-Hafciarek sygnowane złotym logiem BERNINA. W roku tym odświeżona została po raz kolejny Linia 5 Multi-Hafciarek BERNINA. Multi-Hafciarki takie jak B500, B540, B570 QEE oraz B590 zyskały nowy moduł haftujący oraz zaktualizowane oprogramowanie. Najnowsze modele z Linii 5 otrzymały także chwytacz zaczerpnięty z Multi-Hafciarek Linii 7 - BERNINA 9-Hook pozwalający na stosowanie większych szpulek oraz umożliwiający prędkość haftu wynoszącą 1000 ściegów na minutę.

     
     

Hafciarka komputerowa bernette b70 DECO - Solidna i nowoczesna

 

2019 BERNINA AG wprowadza na rynek nowe hafciarki i maszyno-hafciarki z linii użytkowej bernette. Są to: Maszyna do szycia B77, Hafciarka komputerowa B70 oraz połączenie tych dwóch urządzeń w jedno - Maszyno-Hafciarka B79

     


(kliknij, aby powiększyć zdjęcia)

 

Zapraszamy do obejrzenia powyższej galerii zdjęć przedstawiających historię firmy BERNINA

     

 

 

Historia szwajcarskiego producenta maszyn firmy BERNINA
 

Historia Szwajcarskiej firmy BERNINA - Jak narodziła się legenda

 

 


 

Historia maszyny do szycia by BERNINA

 

 

"Historia maszyny do szycia - Jak narodziła się współczesna maszyna do szycia"